Kategorie
- Sprzęty specjalistyczne19
- Transport pacjenta22
- Defibrylatory transportowe5
- Wentylacja i tlenoterapia10
- Mechaniczna kompresja klatki piersiowej1
- Udrażnianie i zabezpieczanie dróg oddechowych8
- Infuzja płynów6
- Monitorowanie pacjenta6
- Stabilizacja i unieruchomienia13
- Materiały opatrunkowe9
- Dezynfekcja ambulansów i pomieszczeń szpitalnych22
- Zasobniki medyczne10
- Sprzęt do edukacji medycznej11
- Inne0
Producent
Wyszukiwarka
Mechaniczna kompresja klatki piersiowej
Mechaniczna kompresja klatki piersiowej jest nierozerwalnie związana z nowoczesnymi technologiami, które zrewolucjonizowały oblicze medycyny. Innowacyjne urządzenia i sprzęty, wspierają personel medyczny w codziennej walce o ludzkie życie, odciążając lekarzy i ratowników podczas procesu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
RKO jest czynnością niezwykle wymagającą i wyczerpującą – właśnie dlatego w trakcie prowadzenia czynności resuscytacyjnych, ratownicy zmieniają się co kilka minut, bowiem wraz z rosnącym wyczerpaniem, może spadać efektywności prowadzonej reanimacji. Nowoczesne technologie, które są podstawą zaawansowanych urządzeń medycznych, pozwalają natomiast zautomatyzować wiele procesów, zwiększając wydajność oraz ergonomię pracy personelu medycznego, a tym samym powodzenie działań ratowniczych.
Mechaniczna kompresja klatki piersiowej – czym jest i na czym polega?
Mechaniczna kompresja klatki piersiowej jest techniką stosowaną podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która polega na wykorzystaniu urządzeń mechanicznych do uciskania klatki piersiowej pacjenta. Głównym celem tej procedury jest podtrzymanie krążenia krwi oraz dostarczanie tlenu do narządów, zwłaszcza mózgu i serca, w sytuacji zatrzymania krążenia.
Mechaniczne urządzenia do kompresji klatki piersiowej mają za zadanie zastąpić ręczną kompresję, która – choć skuteczna – może być niewystarczająca w długotrwałych sytuacjach lub warunkach, które uniemożliwiają jej prawidłowe wykonanie.
Mechaniczna kompresja klatki piersiowej polega na zastosowaniu urządzenia, które automatycznie uciska klatkę piersiową z odpowiednią siłą i częstotliwością. Urządzenia są zaprojektowane tak, aby dostarczać stałe i precyzyjne uciski, o optymalnej głębokości i częstotliwości. Co ważne, minimalizowane są również przerwy w kompresji – mechaniczne sprzęty mogą działać nieprzerwanie przez długi czas, co zwiększa szanse na skuteczną resuscytację.
Istotny jest również fakt, że mechaniczne urządzenia do kompresji mogą być wykorzystywane w trudnych warunkach, a także w sytuacjach, które wręcz uniemożliwiają ręczne wykonywania RKO, np. w pojazdach ratunkowych będących w ruchu.
Dzięki precyzyjnemu utrzymaniu parametrów kompresji, urządzenia mogą przyczyniać się do lepszej perfuzji kluczowych narządów. Ponadto, stosowanie mechanicznych kompresorów pozwala na odciążenie ratowników, co może mieć istotne znaczenie w długotrwałych akcjach ratunkowych oraz w sytuacjach, gdy liczba ratowników jest ograniczona.
Zaawansowane urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej
Jednym z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych do mechanicznej kompresji klatki piersiowej jest Corpuls CPR. To zaawansowane technologicznie narzędzie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej skuteczności RKO w różnorodnych warunkach akcji ratunkowych. RescuLine jest wyłącznym autoryzowanym partnerem marki Corpuls na polskim rynku!
Corpuls CPR wyróżnia się budową urządzenia, która pozwala na łatwy i szybki montaż z dowolnej strony pacjenta, a wykorzystanie jednego ramienia zapewnia pełny dostęp do klatki piersiowej. Co ważne, jest to jedyne urządzenie na rynku, które jest zatwierdzone do użytku u dzieci od ósmego roku życia.
Rozwiązanie Corpuls automatycznie dostosowuje siłę ucisku, daje możliwość regulacji zmiany głębokości i częstotliwości uciśnięć podczas pracy urządzenia, a przy swojej innowacyjności jest intuicyjne w obsłudze. Niezwykle efektywnie, na niespotykaną dotychczas skalę, wspomaga proces RKO – ułatwia kontynuowanie wcześniej podjętych procedur medycznych w trakcie prowadzenia masażu serca, a także daje możliwość podejmowania czynności ratunkowych przy jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji.
Mechaniczna kompresja klatki piersiowej to istotny postęp w obszarze resuscytacji krążeniowo-oddechowej, który pozwala na zwiększenie skuteczności działań ratunkowych, zwłaszcza w trudnych i wymagających warunkach.
Urządzenia takie jak Corpuls CPR oferują zaawansowane technologie, które wspierają personel medyczny w ratowaniu życia, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i efektywność procedury. Wprowadzenie mechanicznych kompresorów do praktyki medycznej znacząco wpływa na poprawę wyników resuscytacji oraz zwiększenie szans na przeżycie pacjentów z zatrzymaniem krążenia.