Kategorie
- Sprzęty specjalistyczne19
- Transport pacjenta22
- Defibrylatory5
- Wentylacja i tlenoterapia10
- Mechaniczna kompresja klatki piersiowej1
- Udrażnianie i zabezpieczanie dróg oddechowych8
- Infuzja płynów6
- Monitorowanie pacjenta6
- Stabilizacja i unieruchomienia13
- Materiały opatrunkowe8
- Dezynfekcja ambulansów i pomieszczeń szpitalnych22
- Zasobniki medyczne10
- Sprzęt do edukacji medycznej10
- Inne0
Producent
Wyszukiwarka
Dezynfektory plazmowe do ambulansów
Dezynfektory plazmowe do ambulansów są specjalistycznymi urządzeniami, które zwiększają bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego. Karetki pełnią kluczową rolę w systemie opieki zdrowotnej. Z uwagi na częste i intensywne użytkowanie, pojazdy te są miejscem narażonym na ekspozycję na różnorodne patogeny, w tym bakterie, wirusy i grzyby.
Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i personelowi, wymagana jest skuteczna i regularna dezynfekcja przestrzeni ambulansów. Jednym z najnowocześniejszych narzędzi wykorzystywanych do tego celu są dezynfektory plazmowe – innowacyjne urządzenia stosowane w procesie eliminacji mikroorganizmów za pomocą plazmy.
Dezynfektory plazmowe w środowisku medycznym
Dezynfektory plazmowe zapewniają nieprzerwaną dezynfekcję powietrza oraz powierzchni. W środowisku medycznym są szczególnie pożądane tam, gdzie ma miejsce częsta wymiana pacjentów i personelu.
Urządzenia te wykorzystują kilka metod dezynfekcji jednocześnie, w tym najczęściej technologię RCI (Promieniowa Jonizacja Katalityczna), dążąc do całkowitej eliminacji i zlikwidowania wszelkich zagrożeń epidemiologicznych.
Co ważne, dezynfektory plazmowe mogą pracować w sposób ciągły i nieprzerwany, zmieniając tryb pracy oraz sposoby dezynfekcji w zależności od okoliczności, m. in. od tego, czy pomieszczenie jest puste, czy też przebywają w nim ludzie.
Warto również dodać, że dezynfektory wyróżniają się wysoką wydajnością i efektywnością oczyszczaniu powietrza oraz powierzchni, co jest szczególnie istotne w przestrzeni ambulansów – likwidując zagrożenia mikrobiologicznie znacznie ograniczana jest liczba zakażeń i związane z nimi koszty.
Dezynfektory plazmowe do ambulansów i pomieszczeń szpitalnych
Dezynfektory plazmowe do ambulansów i pomieszczeń szpitalnych oferowane przez RescuLine należą do najbardziej zaawansowanych urządzeń dostępnych na rynku. Precyzyjnie eliminują z powietrza i powierzchni szereg groźnych drobnoustrojów, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu zdrowotnego.
W naszej ofercie dostępne są dezynfektory plazmowe Plaze Safe, które wykorzystują technologię RCI i łączą ją z jonizacją plazmową oraz światłem UVC. Gdy dezynfekowane pomieszczenie jest puste, generowany jest natomiast ozon, który dopełnia całą procedurę. Naprzemienne działanie tych funkcji pozwala nieustannie redukować mikroorganizmy – 24 godziny na dobę.
Ambulansowy dezynfektor plazmowy Plaze Safe C zapewnia ochronę personelowi i pacjentom podczas użytkowania karetki. Zakres dezynfekcji obejmuje natomiast bakterie, wirusy, prątki, zarodniki grzybów. Samo urządzenie może pracować hybrydowo przez całą dobę.
Z kolei dezynfektor Plaze Safe W przeznaczony jest do dezynfekcji dużych pomieszczeń, gdzie za pomocą jonizacji katalitycznej (RCI), jonizacji plazmowej oraz UVC, powietrze dezynfekowane jest przepływowo, a jony wodorotlenowe i nadtlenkowe emitowane są poza urządzenie.
Dezynfektory plazmowe są stosowane w ambulansach i środowisku szpitalnym przede wszystkim w celu ochrony przed zakażeniami krzyżowymi. Wnętrze karetki, z licznymi powierzchniami, narzędziami i sprzętem, stanowi idealne środowisko do kumulowania się patogenów, a stała wymiana pacjentów oraz intensywna eksploatacja pojazdów dodatkowo zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.
Dezynfektory plazmowe gwarantują nie tylko wysoką skuteczność biobójczą i zdolność do eliminacji szerokiego spektrum patogenów, ale jednocześni są bezpieczne dla ludzi oraz powierzchni. Dzięki tym cechom są coraz szerzej stosowane w szpitalach i transporcie medycznym. Ich skuteczność i wszechstronność sprawiają, że stają się coraz częściej wykorzystywanym narzędziem w codziennej pracy placówek medycznych, będąc zaawansowanymi urządzeniami, które w znaczący sposób podnoszą standardy higieny w ambulansach i pomieszczeniach szpitalnych.